Sağlık

Ayrı yataklar seksi öldürür mü?

Ayrı yataklar seksi öldürür mü?

Cinsellik açısından ayrı yataklarda uyumak ilişkiyi soğutabilir. Ten uyumu varsa çiftler zaten ayrı yatmak istemez. Bu düşünceye karşı olan da var...

Güncellenme tarihi:
İşte bu sorunun yanıtını iki uzman Yeditepe Uyku Merkezi Başkanı Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ve Cinsel İşlev Bozuklukları Merkezi Direktörü Doç. Dr. Uğur Yılmaz tartıştı..... Doç. Dr. Uğur Yılmaz: "Ayrı yataklar ilişkiyi soğutur. Seks yalnızca birleşme değildir, dokunmak, sarılarak uyumak da sekstir. İnsanların adaptasyon yeteneği vardır, sağlıklı cinsel hayat için birlikte uyumaya alışsınlar." Sizce çiftler aynı yatakta mı, ayrı yatakta mı uyumalı? Cinsellik açısından ayrı yatakta yatmak ilişkiyi soğutabilir. Ten uyumu varsa, o çiftler zaten ayrı yatmak istemez. Birlikte uyumak duygusallık için önemlidir. İçinde duygusallık olmayan seks zaten mastürbasyondur. Seksten sonra yatakların ayrılması doğru mu? Seks boşalma ya da orgazmla bitmez. En az 24 saatlik bir olay; bunun öncesi var, hazırlık dönemi var, cinsel birleşme onun küçük bir parçası. Psikoloji açısından ayrı yatmak cinsel etkileşimi bozabilir. Bedenin tatmini bağımlılığa dönüşmesin!
Yayın tarihi: 18.10.2008
2308
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.