Sağlık

Ayaklarınız isyan etmesin!

Ayaklarınız isyan etmesin!

Vücudunuzun tüm yükünü taşıyan ayaklar yürüyüş sırasında en fazla özeni hak ederler. Peki nasıl bir ayakkabıyla yürüyüş yapmak gerekir?

Güncellenme tarihi:
Kaliteli yürüyüş ayakkabısı Yürüyüşün işkenceye dönüşmemesi için mutlaka kaliteli bir yürüyüş ayakkabısı edinmelisiniz. Belki de bu sporun tek masrafı ayakkabılar için harcadığınız para olacaktır. Aslında iyi marka bir spor ayakkabı sizin için ideal olacaktır. Ayakkabıyı alırken ise şunlara dikkat etmeniz yararınıza olur: • Ayakkabılarınız ayağınıza tam olarak uymalıdır. • Yürüyüş ayakkabılarınız normal ayakkabılarınızla aynı numarada veya yarım numara daha büyük olmalıdır. • Yürüyüş ayakkabıları esnek, kolay bükülebilir olmalıdır • Yürüyüş esnasında yer ile ilk temas eden kısmınız topuklarınızdır. Ayakkabınızın topuk kısmında topuklarınızı koruyan ve dengede tutan ince bir yastık olmalıdır. Milliyet Galeri dolusu güzellik tüyosu
Yayın tarihi: 16.03.2009
862
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.