Sağlık

Aşırı zayıflığı teşvik yasak!

Aşırı zayıflığı teşvik yasak!

Fransa meclisi, moda dergileri dahil, reklamcıların ve internet sitelerinin aşırı zayıflığı teşvik eden yayınlarına yasak getiren yasa tasarısını kabul etti.

Güncellenme tarihi:
Tasarı, aşarı zayıflığın teşviki ve reklamını yapanların 30 bin euro'ya kadar para cezasına çarptırılmasını öngörüyor. Senatonun onayı bekleniyor Tasarının yasalaşması için senatonun da onayı gerekiyor. Fransız toplumunda özellikle genç kızların zayıflama endişesiyle anoreksiya hastalığına yakalanıp, sağlıklarını kaybetmeleri, tasarının hazırlanmasında önemli rol oynadı. Sağlıklı bir yaşam sürmenin ABC'si foto galerilerde! Kısa ama keyifli bir gezintiye ne dersiniz? Moda dünyası merkezde Brezilyalı bir top modelin, 2006 yılında zayıflama uğruna sağlığını kaybedip ölmesi, moda dünyasındaki anoreksiya sorununun gündeme gelmesine yol açmıştı. Destek yoğun Fransa'da özellikle doktorlar ve psikologlar, meclisin kabul ettiği yasa tasarısına yoğun destek veriyor. CNNTURK
Yayın tarihi: 07.07.2008
756
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.