Sağlık

Anti-selülit egzersizler

Anti-selülit egzersizler

Her ne kadar yumurta kapıya dayandıysa da bir anti-selülit programından yararlanmak için kolları sıvayabilirsiniz

Programın temeli popo, üst bacak ve göbeğinizdeki derinin canlanması, düzleşmesi ve daha sağlam kaslara sahip olmak üzerine kumlu. Üstelik bunu günde yarım saatinizi ayırarak iki hafta içinde başarabilirsiniz. Doğru bölgelere yönelik bir masaj bağ dokusunu güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Önemli olan masajı bir anti-selülit kremiyle yapmaktır. Bunun için ellerinizi yumruk yapıp parmak kemiklerinizle, hafif bir baskıyla yukardan aşağı cildinizin üzerinde gezdirin. Bir sonraki adımda cildinizi başparmağınız ve işaret parmağınızı kullanarak yakalayın ve 's' şeklinde masaj yapın.

Bitkisel östrojen alın

Bitkisel hormonlar, lipoproteinlipase denilen yağ depolayıcı hormonu frenler. Bu maddeler, tofu, soya parçacıkları, mercimek, ahududu gibi besinlerde bulunur. Yine arginin ve ıysin (süt ürünlerinde, yumurtada ve kanatlı hayvanlarda bulunur) adlı iki aminoasit, somatotropin adlı büyüme hormonu üretimini tetikler. Bu da kasları geliştirir, yağları eritir.

Stresi yenin

Stres yağ hücrelerini ciddi anlamda harekete geçiriyor! Bu yüzden zaman zaman istediğiniz bir kas grubunu 10'a kadar sayarak gergin tutun. Nefes verirken serbest bırakın.

Başlangıç hareketleri

Başlangıçta kısa bir ısınma her zaman iyidir. Kas yaralanmalarını önler, eklemlerin bağ dokularının elastik olmasını sağlar. Evet, şimdi başlıyoruz! Serbest durun. Sırtınız mümkün olduğunca dik olsun. Ellerinizi yumruk yapın ve kollarınızı aynı açıyla vücudunuzda birleştirin. Daha sonra bir ayağınızı kalçadan öne doğru fırlatın. Ayağınız gergin durmalı. 5 dakikada bir bacaklarınızı değiştirerek hareketi tekrarlayın.

Yayın tarihi: 25.06.2009
1938
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.