Sağlık

Akıllı sutyenden sonra akıllı külot

Akıllı sutyenden sonra akıllı külot

Kadınlara ovülasyon (yumurtlama) ve adet zamanlarını bildirecek.

"Tampax ve Always" marka kadın bağı ve tampon üreten Amerikan Procter and Gamble şirketinin üretim iznini aldığı 'akıllı külot', iki ayrı işaret edicinin birlikte kullanılmasıyla regl zamanından 4 saat önce kadınları uyarılabilecek.

İnteraktif kumaş teknolojisindeki devrim sayesinde yakında kadın bağıyla birlikte üretilecek külotlar, kadınlara ovülasyon (yumurtlama) ve adet zamanlarını bildirecek. İngiliz New Scentist dergisinde Cumartesi günü yayımlanacak habere göre, akıllı külotlar sayesinde çocuk isteyen kadınlar ovülasyon zamanını ve renk değişikliği sayesinde adet zamanının gelişini öğrenebilirken, aynı şekilde hamile olup olmadıklarını da anlayabilecekler.

"Tampax ve Always" marka kadın bağı ve tampon üreten Amerikan Procter and Gamble şirketinin dünyada bu alanda üretim yapma iznini aldığı belirtildi. Bu yöntemde, giysinin altına yerleştirilen ya da kadın bağı olarak kullanılan üründe bulunan bir reçinenin en ince kan izinde maviye dönüşerek kullanıcısına bilgi verdiği kaydedilirken, "karminik asit" adı verilen bir ürünün de asit oranının artışında (Ph 7'nin altına düştüğünde) kırmızıya dönüştüğünü ve kadınları uyardığı bildirildi. Akıllı külotlarda iki ayrı işaret edicinin birlikte kullanılmasıyla regl zamanından 4 saat önce kadınların uyarılabileceği ifade edildi.

Bağırsak kanseri teşhisinde de "Hemoccult" adıyla kullanılan ve "guaiac" adı verilen reçinenin en ufak kan izinde maviye dönüştüğü kaydedildi. Ovülasyon dönemini de belirleyebilmek için kadın bağına yerleştirilen ve bir silikon katmanı kaplayan bir plastik film, bu dönemdeki hormon değişikliğini saptayarak hafifçe koyulaşıyor. Bu hafif koyulaşma ışığın kırılmasına yol açıyor ve altın rengindeki fonda görünen bir mor renkli nokta yumurtlama "Escherichia Coli, Chlamydia" gibi enfeksiyona yol açan bakteriler, AIDS gibi viral ve mantarlara bağlı mukozaların belirlenmesi gibi başka uygulamaları da hayata geçirmek istediğini yazdı. Buna karşılık, Amerikan Procter and Gamble'ın bu ürünleri ne zaman piyasaya süreceği açıklık kazanmadı.
Yayın tarihi: 11.09.2001
1327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.