Mahmure

Sağlık

Kadın Sağlığı

Adetliyken denize girilir mi?

Adetliyken denize girilir mi?

Yıl boyunca tatil ve deniz hayalleri kuran kadınların en büyük sıkıntılarından biri de adet döneminin tatile denk gelmesi.

Güncellenme tarihi:
Kararsızsanız okuyun! Kadınların adet dönemlerinde denize girmesinin sakıncalı olduğuna dair yaygın bir inancın olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Sağlığı Bölümü'nden Dr. İbrahim Sözen, adetliyken denize girip girmeme konusunda kararsız kalan kadınları aydınlattı. Tamponla denize girmek mümkün Kadınların adet dönemlerinde denize girmesinin sakıncalı olduğuna yönelik inancın tıbbi bir temeli bulunmadığını söyleyen Dr. İbrahim Sözen, "Adetliyken denize girmek mümkündür. Bunun istisnası adetin en yoğun geldiği 1. veya 2. gün olabilir. Bu günlerde denize girmek sakıncalı olabilir. Adetin diğer günlerinde ise, cinsel olarak aktif olmuş kadınlar vajen içine tampon yerleştirmek suretiyle denize girebilirler" dedi. Adet döngüsü sağlık habercisi Cinsellik de adet döngüsü ile bağıntılı...
Yayın tarihi: 09.07.2008
3414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.