Sağlık

Yüzü 'kaldıran' yeni yöntem

Yüzü 'kaldıran' yeni yöntem

Yeni yöntemin daha çabuk ve acısız sonuç isteyenlere göre olduğu belirtiliyor.

Johns Hopkins Medicine doktorları yüz ve boyun bölgesindeki sarkmış deri ve kırışıkları daha çabuk ve ağrısız tedavi etmeye yarayan yeni bir yöntem buldu.

Johns Hopkins Kozmetik Merkezi Eş Başkanı Dr. Craig A. Vander Kolk'a göre bu yöntem, yüz germe operasyonlarında daha küçük, daha çabuk ve acısız sonuçlar isteyenlere düşük riskli bir alternatif sunuyor.

İşlem lokal anestezi ile yaklaşık bir saat sürüyor ve işlem sırasında sadece FDA onaylı eğri sütür iğneleri kullanılıyor.

Her bir sütür iğnesi, kirpi okları gibi, iplikler üzerine belirli aralıklarla sıralanmış, dokuyu tutan ince kancalardan oluşuyor.

Böylece, iplikler yüzün dış hatları boyunca yerleştirildiğinde ve yukarıya doğru kaldırıldığında, kancalar deri dokusunu çekiyor.

Kalkan deriyi sabitlemek için sütürün çevresine kolojen uygulanıyor. Sonuçlar hastanın yaşı, yüz yapısı veya yüzdeki yağ miktarı gibi birçok faktöre bağlı. İşlem aynı zamanda geri döndürülebilir özellikte.

Vander Kolk, operasyonun uzun vadede etkililiğini değerlendirmek için yapılmış çalışmalar olmadığını ve bazı hekimlerin, sütürlerin uzun bir süre boyunca dokuları tutup tutamayacağını sorguladığını da ekliyor.

Şeffaf polipropilen uzun yıllardır diğer tıbbi ürünlerde kullanılıyor ve vücut tarafından emilimi gerçekleşmiyor.

Anadolu Sağlık Merkezi, Johns Hopkins Medicine ile teknoloji, 'know-how' transferi, eğitim ve araştırma konularında stratejik işbirliği yapıyor.

Bu işbirliğinde, klinik ve operasyonel programların oluşturulması, tıbbi donanım ve teknoloji seçimi, bilgi teknolojisi uygulamaları, insan kaynakları ve performans yönetiminin yanı sıra kaynak kullanımı, kalite ve risk yönetimi konuları yer alıyor.
Yayın tarihi: 14.10.2005
758
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.