Sağlık

Yılda ortalama 139 kez seks yapılıyor

Yılda ortalama 139 kez seks yapılıyor

Dünyanın önde gelen prezervatif markalarından Durex, sağlıklı ve güvenli cinsel yaşam bilincini arttırmak amacıyla her yıl yaptırdığı araştırmayı bu kez farklı bir yolla web sayfasından yaptı. Dünya çapında ve bu kez internet üzerinden yapılan araştırmaya neredeyse 50 bin kişi katıldı. Araştırmaya göre göre, sevgililer yılda ortalama 139 kez cinsel ilişkiye giriyor.

Prezervatif firması Durex'ten yapılan yazılı açıklamada, cinsel açıdan aktif ve aktif olmayan, gençlerin ağırlıkta olduğu yaklaşık 50 bin katılımcıyla gerçekleştirilen araştırmada kadınların (144 kez) erkeklerden (138 kez) daha fazla cinsel ilişkiye girdiklerinin ortaya çıktığı kaydedildi.
Durex'in geleneksel cinsellik araştırması "Global Sex Survey"e (Global Cinsellik Araştırması) göre; İngilizler yılda ortalama 149 kez seks yaparak, bir yılda en fazla seks yapan ülkeler sıralamasında beşinci oldular. Fransızlar 167 kez ile birinci, Hollandalılar 158 kez ile ikinci, Danimarkalılar 152 kez ile üçüncü ve Kanadalılar 150 kez ile dördüncü ülke olarak İngilizleri geçtiler.
Amerikalılar ise yılda 138 kez ile averajın altında kaldılar.
Hindistan (116), Taylan (112) ve Singapur (110) ise listenin sonlarında kaldılar.
Araştırmaya göre insanların neredeyse beşte birinin (yüzde 17) ilk buluşmada cinsel ilişkiye girdiklerini itiraf ettikleri ve Norveçlilerin bu konuda en serbest oldukları belirtildi.

"GLOBAL SEX SURVEY"
Neredeyse 50 bin kişinin katıldığı araştırmada katılımcıların büyük bölümünün bir ünlüyle cinsel ilişkiye girmeyi hayal ettiklerinin ortaya çıktığı kaydedildi. Ayrıca her 10 kişiden 7'sinin cinsel yolla bulaşan bir hastalık geçirmiş olmaları halinde bunu sevgilileriyle paylaşabileceklerini söylediği bildirildi.
Açıklamada, internet üzerinden yapılan araştırmaya Türkiye'nin dahil olmadığı, Durex Türkiye tarafından yürütülen ve daha geniş bir yaş grubu ile değişik bölgeleri içine alan detaylı araştırmanın sonuçlarının Aralık ayında kamuoyuyla paylaşılacağı duyuruldu.
Yayın tarihi: 03.08.2003
833
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.