Sağlık

Yatakta başınız mı ağrıyor?

Yatakta başınız mı ağrıyor?

Doç. Dr. Okan Bölükbaşı, cinsel ilişki sırasındaki baş ağrısının sağlık açısından tehlikeli bir durumun habercisi olabileceğini bildirdi.

Denizli Devlet Hastanesi nöroloji uzmanı Doç. Dr. Okan Bölükbaşı, hastanenin basın bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, cinsel ilişki sırasında nadir de olsa şiddetli baş ağrısı olabileceğini, özellikle orgazm sırasındaki ağrının beyinde bir damar balonlaşması ya da damar yumaklanmasının yırtılmasının işareti olabileceğini ifade etti.

"Orgazmik baş ağrısı" olarak isimlendirilen bu durumun beyin kanamasının habercisi olabileceğine işaret eden Doç. Dr. Bölükbaşı, şunları kaydetti:

"Cinsel ilişki zevkten ölüme dönüşmesin. Cinsel ilişki sırasında görülen baş ağrısı, çok tehlikeli bir durumun işareti olabilir. Hatta ölüme bile sebebiyet verebilir.

Kendilerinde ya da ailelerinde migren öyküsü olan hastalarda, orgazm sırasında ya da cinsel ilişki esnasında baş ağrısı görülebilir. Mastürbasyon bile baş ya da boyun ağrısına yol açabilir.

Ancak, tehdidin büyüklüğü nedeniyle bu tip sorunları olan hastalarda mutlaka gerekli tıbbi değerlendirmenin yapılarak, ölümcül olasılıkların bertaraf edilmesi gerekir. Bu yapıldıktan sonra bu rahatsız edici durumun sadece bir hap ile tedavisi çok kolaydır."
Yayın tarihi: 02.11.2006
807
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.