Sağlık

Yanık izlerini yok eden yöntem onaylandı

Yanık izlerini yok eden yöntem onaylandı

Yanıklardan sonra deride kalan izleriyok etmede kullanılacak bir yöntem ABD`de onaylandı. Tamamlayıcı ve yenileyici bir şablondan oluşan ``Integra Regenaration Template``, iki katlı zardan oluşuyor.

Kolaj şeklinde hazırlanmış çapraz şeklindeki bir ilaç bağı ve üzerindeki sentetik tabakadan oluşan yenileyici yöntem, hasarlı derinin alındığı yere yerleştiriliyor.

Yaranın üzerine gelen alt tabaka, yeni derinin oluşabilmesi için kan damarları meydana getiriyor ve diğer hücreleri harekete geçirerek,yeni derinin oluşmasını sağlıyor.

İki üç hafta sonra üst tabaka alınarak, hastanın yara izi üzerindemeydana gelen ince deri bırakılıyor ve yara izinin yeni deriyle kapanması sağlanıyor.

Amerika`da yılda 75 kişinin yanık nedeniyle hastanelik olduğu ve birçoğunda ağır yanık izleri kaldığı bildirildi. Integra Life Sciences firmasının ürününün, bu hastalar için önemli bir alternatif ortaya koyacağı bildirildi.
Yayın tarihi: 07.05.2002
1136
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.