Sağlık

Yakışıklı erkeğin spermi kaliteli!

Yakışıklı erkeğin spermi kaliteli!

Bilimadamları yakışıklı erkeklerin kaliteli sperm ürettiklerini tespit ettiler. İspanya'daki Valencia Üniversitesi'nde görevli bilim adamları, önce deneklerin sperm kalitesini araştırdılar.

Daha sonra kadınlardan, denekleri, çekiciliklerine göre sıralamalarını istediler. New Scientist Dergisi'nde sonuçları yayınlanan araştırmada, kadınların en çekici bulduğu erkeklerin en kaliteli spermi ürettikleri ortaya çıktı.

Öte yandan, İngiltere'de Nottingham Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, kadınların seslerinin kalitesi ile yüz şekilleri arasındaki ilişki ele alındı.

30 genç kadının sesini kaydeden araştırmacılar, bunları erkeklere dinletip, sesin güzelliğine göre sıralama yapmalarını istediler.

Araştırmacılar daha sonra kadınların resimlerini gösterip, çekici olan yüzleri belirlemelerini istedi. Erkeklerin, sesini en güzel buldukları kadını aynı zamanda en çekici bayan olarak değerlendirdikleri görüldü.
Yayın tarihi: 29.05.2003
833
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.