Sağlık

Yağından Tohumuna Kişnişin 7 Önemli Faydası

Yağından Tohumuna Kişnişin 7 Önemli Faydası

Maydanozgiller familyasının bir parçası olan kişnişin faydaları saymakla bitmiyor! Yaprağından tohumuna kadar her yeri değerlendirilen bu bitkiyi mutfağınızdan eksik etmeyin! İşte kişnişin 7 önemli faydası…

Güncellenme tarihi:

1- BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR!

Kişniş bitkisel besinler ve vitaminler ile doludur. Bu besinler ve minareller bağışıklık sistemini güçlendirmek için harika bir etkendir. Sahip olduğu antibakteriyel ve antifungal özellikler nedeniyle de vücudu enfeksiyonlaraa karşı korur. Aynı zamanda yakalanan hastalıkları çabuk yenebilmek için destek olur.

2- GÖZ SAĞLIĞINA DESTEKÇİ!

Kişniş antioksidan bakımından oldukça zengindir. A vitamini göz sağlığı açısından çok faydalı bir vitamindir. Kişniş bünyesinden bolca A vitamini barındırır. Yani kişniş, görme bozuklukları ve maküler dejenerasyon gibi göz sorunlarının önüne geçiyor. Uzun çalışma saatleri, bilgisayara uzun süre bakma gibi sorunlar gözlerde yorgunluğa sebep olur. Bu gibi durumlarda vitamin ve mineraller açısından zengin olan kişniş göz sağlığımızı korur, yorgunluğunu alır. Her gün düzenli olarak yemeklere eklenen kişniş göz sağlığına iyi bir destek verir.

Yayın tarihi: 09.03.2018
23305
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.