Sağlık

Ya uygun değilse?

Ya uygun değilse?

Makyajın cildi öldürdüğü, özellikle sanatçıların fazla makyaj yüzünden ciltlerinin tahriş olduğu, makyaj yapmak zorunda kalanların sık sık yüzlerini temizlemesi gerektiği belirtildi.

Güzellik Uzmanı Gülşah Şahin, özellikle bilinçsiz yapılan makyajın ciltlerde problemlere neden olduğunu söyledi. Özellikle sürekli makyaj yapan tüketicilerin cilt analizi yaptırması ve cilt tiplerini belirlemesi gerektiğine dikkat çeken Şahin, "Bilinçsiz makyaj malzemesi tüketicisi çok fazla. Cilt tiplerini bilmeden ürün alıyorlar.

Cilt nemli mi nemsiz mi, yağlı mı yağsız mı, karma mı, çizgiler ne derecedir, elastikiyet ve lekelenme problemi var mı? Hepsine tek tek bakılmalı. Uygun ürünü almalı" dedi.

Makyaj malzemelerinin reçeteyle satılması gerektiğini, akraba, eş, dost tavsiyesiyle bu ürünlerin satılmasının doğru olmadığını kaydeden Şahin, aksi halde kullanıcıların güzel olmak uğruna ciltlerinin tahriş olduğunu ve zamanla çirkinleştiklerini dile getirdi.

Makyaj yapmak zorunda olanların belli sürelerle ciltlerini temizlemesi gerektiğini de vurgulayan Gülşah Şahin, "Makyaj ürünleri ciltteki gözenekleri tıkar. Cilt sık sık temizlenmeli ki ciltteki gözenekler açılsın ve nefes alsın. Makyajın çok uzun süre kalması doğru değil. İnsanlar kendilerini sevmeli ve temiz olmalıdır. Çirkin insan yoktur" diye konuştu.
Yayın tarihi: 02.10.2006
831
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.