Sağlık

Vitiligo ve sedef tedavisinde son teknoloji

Vitiligo ve sedef tedavisinde son teknoloji

Amerika ve Avrupa ülkelerinde kullanımda olan BClear cihazına, 2001 Barselona dermatoloji kongresinde genişce yer verildi.

Vitiligo ve sedef tedavisinde son teknoloji olan ve oldukça başarılı sonuçlar alınan BClear cihazı artık ülkemizde...

BClear

Bclear, hedeflenmiş ışık ile foto-temizleme sistemi, sedef ve vitiligo hastalıklarının tedavisinde yeni ve gelişmiş bir terapi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır. UVB ışık terapisinin vitiligo ve sedefli lezyonlar üzerinde kanıtlanmış faydaları ile hedeflenmiş ışık teknolojisindeki gelişmelerin birleşmesiyle ortaya çıkartılan BClear sistemi, geçmişte tatmin edici sonuçlar alamayan hastalar için yeni bir umut olmaktadır.

İnatçı ve orta derecede sedef hastalığı olanlar, özellikle de eklem dışı deri katmanlarda lezyonları olan hastalar, etkili ve güvenilir olması ile birlikte zaman tasarrufu sağlaması sebebiyle BClear sisteminden oldukça yararlanmaktadırlar. Fiber-optik iletim sistemi ile doğrudan sedefli bölgeye yapılan BClear terapisi, klasik UVB tedavisine oranla daha kısa sürede uygulanmakta ve daha az seans sayısına ihtiyaç duyulmaktadır.

Hedeflenmiş ışık ile uygulanan BClear sistemi, klasik UVB ve UVA kabinlerinde gerçekleştirilen tedavilerin aksine sağlıklı deriyle temas etmemekte ve böylece sağlıklı cilt üzerinde yan etkilere, risklere yol açmamaktadır. Uygulama rahatlığı sayesinde,tedavi döneminde hastaların günlük hayatları etkilenmemektedir.

Geçmişte çok kısıtlı tedavi alternatifi olan vitiligo ve sedef hastalığı için de BClear, yeni bir alternatif sunmaktadır.

BClear tedavisi Türkiye'de ilk kez Kozmed Lazer Merkezleri'nin Nişantaşı kliniğinde hizmet vermeye başlamıştır.

Dr.Canan SAVAŞ
Cilt Hastalıkları Uzmanı
www.kozmed.com
Tel: 0212 234 87 17
dr.canan@kozmed.com / info@kozmed.com
Yayın tarihi: 01.05.2005
2242
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.