Sağlık

Uzmanından şezlong uyarısı

Uzmanından şezlong uyarısı

Şezlongda uzun zaman aynı pozisyonda yatmak bel, sırt ve boyun ağrılarına neden oluyor.

En sık görülen sakatlıklar denize atlamalar, kaymalar ve şezlonglarda yatmaktan kaynaklanıyor. Sahillerdeki şezlongların yüzde 90'ı sağlıklı değil.

Ortapedi uzmanı Nüket Vural özelikle yaz aylarında yaşana tatil sakatlıklarına dikkat çekerken, "En sık görülen sakatlıklar denize atlamalar, kaymalar ve şezlonglarda yatmaktan kaynaklanıyor. Sahillerdeki şezlongların yüzde 90'ı sağlıklı değil.

Bu nedenle şezlongda uzun zaman aynı pozisyonda yatmak bel, sırt ve boyun ağrılarına neden olur. Tatilde bu ağrıları çekenlere sırt üstü yüzmeyi öneriyorum" dedi.

Muğla'nın Bodrum İlçesi Gümbet Mahallesi'ndeki Şehit Barış Akay Caddesi'nde ortopedi uzmanı Opr. Ersin Vural ve eşi Nüket Vural'ın sahibi olduğu Vural Fizik Tedavi ve Ortopedi Kliniği'ni törenle hizmete girdi. Açılışa karikatürist Bedri Koraman, sanatçı Ferdi Özbeğen de katıldı.

Açılış günü hastaları parasız muayene eden ortopedi uzmanı Nüket Vural tatilcilere de uyarılarda boyun, sırt ağrılarına ve tatil sakatlıklarına dikkat çeken Vural,

"En sık görülen sakatlıklar denize atlamalar, kaymalar ve şezlonglarda yatmaktan kaynaklanıyor. Sahillerdeki şezlongların yüzde 90'ı sağlıklı değil.

Bu nedenle şezlongta uzun zaman aynı pozisyonda yatmak bel, sırt ve boyun ağrılarına neden olur. Tatilde bu ağrıları çekenlere sırt üstü yüzmeyi öneriyorum" dedi.

Milliyet
Yayın tarihi: 12.06.2009
1023
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.