Sağlık

Üzerinize Sağlık....

Üzerinize Sağlık....

Sertex fitalatsız deri ürünleriyle “sağlığa zararlı” kelimesini hayatımızdan çıkarıyor. Dünya standartlarının çok ötesinde olan döşemelik teknik deri ürünleriyle geleceğe, doğaya ve yeni nesillere sağlıklı bir dünya bırakıyor.

sertex

Değişen dünya artık sadece gıda alanında değil hayatın hemen her alanında sağlıklı üretimi destekliyor. Küçük bir ayrıntı olarak görülen, oysa çoğu zaman sadece görselliğine ve modeline dikkat edilen giysilerin hangi maddeden üretildiği son derece önemli. PVC bazlı ürünlerde insan sağlığına zararlı kimyasalların olduğu artık bilinen bir gerçek.

30 yıldır kumaş sektöründe faaliyet gösteren Sertex, daha sağlıklı bir yaşam için PVC bazlı ürünlerinde insan sağlığına zararlı kabul edilen fitalat[1] ve diğer toksit hammaddeleri içermeyen kumaş üretimine başladı. Tüketicileri bu konuda bilinçli olmaya davet eden Sertex, giyilenden çok neyin giyildiğinin daha önemli olduğunun altını çiziyor. Hayattaki küçük ayrıntıların insan sağlığı için büyük önem teşkil edebileceği göz önünde bulundurulmasına dikkat çeken Sertex, doğal ve organik ürünlerin tercih edilmesini öneriyor. Sertex, insan sağlığının önemine ve çevre dostu olmaya özen gösterdikleri için üretimlerinde sağlığa zararı kabul edilmiş kimyasal maddeleri kullanmıyor.

Sertex, tekstil sektöründe tüm ham ve ara maddelerin işlenme aşamalarında zararlı kimyasalların kullanılmadığını içeren, dünya çapında 40 ülke tarafından kabul gören ve uygulanan Oeko Tex 100 Standardı'na uygun üretimlerin sağlık açısından çok önemli olduğunu vurguluyor. Üretimini de bu standartlar doğrultusunda sürdüren Sertex, sağlıklı bir yaşam için kimyasal maddeleri giysilerimizden arındırma konusuna öncülük yapıyor. Siz de giysilerinizde doğal içerikli ürünleri tercih edin; kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alın…

[1]Fitalatlar fitalik asit esterleridir ve genellikle esnekliklerini artırmak için plastiklere eklenir. Sert plastik olan polivinilkloriti esnek plastiğe çevirmede kullanılırlar. Kanserojen maddelerdir.

Yayın tarihi: 08.05.2012
1152
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.