Sağlık

Ucuz kremler cilt sağlığını bozuyor

Ucuz kremler cilt sağlığını bozuyor

Düşük fiyatlarla satılan kremler, cilde zarar verebiliyor.

Hiçbir testten geçirilmeden piyasaya sürülen kremlerin cilt için tehlikeli sonuçlar yaratabileceğini vurgulayan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Görgülü, 'Halk ucuz fiyata daha çok ürün alabilmek adına sağlığını tehlikeye atıyor. Ucuz fiyatlara satılan kremler cilt sağlığı için oldukça zararlı olabilir. Cildi hassas kişilerde bu kremler alerji yapabilir, hatta yüzde şişlikler de meydana getirebilir' dedi.

Bu kremlerin ciltte kızarıklar da yarattığını belirten Prof. Dr. Görgülü, yıllardan bu yana kaliteli üretim yapan kozmetik ürünler bulunduğunu, bunların ürünleri piyasaya sürmeden önce bir çok testten geçirerek, bilimsel araştırmalar yaptıklarını hatırlattı. Görgülü, şöyle devam etti: 'Çin ve Japonya'nın ürettiği ürünlerin ucuz olmasının nedeni, pahalı dediğimiz ürünlere uygulanan testlerin bunlara uygulanmamasıdır.'

Burcu İNAL/EDİRNE (DHA)
Yayın tarihi: 15.03.2005
760
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.