Sağlık

Ücretsiz obezite taramaları sürüyor

Ücretsiz obezite taramaları sürüyor

Türk Kalp Vakfı tarafından her yıl toplumu bilinçlendirme adına düzenlenen ve bu yıl onbeşincisi gerçekleşen Kalp Haftası etkinlikleri kapsamında, ücretsiz obezite taramaları gerçekleştiren Abbott Laboratuarları, Türk Kalp Vakfı ile birlikte halka yönelik ücretsiz obezite taramalarına yaz aylarında da devam edecek...

Abbott ve Türk Kalp Vakfı, Kalp Haftası'nda İstanbul, Ankara ve Konya'da farklı semt ve mekanlarda gerçekleşen taramalara gösterilen yoğun ilgiden dolayı taramaları yaz aylarında da alışveriş merkezlerinde de sürdürecek...

İlki, 17 Mayıs'ta Akmerkez'de düzenlenen ücretsiz obezite taraması, 24 Mayıs'ta Ankara Migros Alışveriş Merkezi, 7 Haziran'da Zeytinburnu Olivium Outlet Center, 14 Haziran'da da Ankara Real Hipermarket'te gerçekleşecek.

Diyabet, tansiyon, kalp ve damar hastalıkları da dahil birçok yan hastalığa sebep olduğu bilinen obezitenin teşhis ve tedavisi oldukça önem taşıyor.

Uzun dönemli kilo kontrolü tedavisinde diyet ve egzersiz dışında ilaçla tedavinin de etkisi büyük. Diyet ve egzersiz programına doktor kontrolünde ilaç tedavisinin eklenmesi, sadece diyet ve egzersiz tedavisine göre 3 - 4 kat daha fazla hastada başarılı kilo kaybı sağlıyor ve uzun dönemde ulaşılan kilonun korunmasına yardımcı oluyor.

Obez hastaların tedavisinde özellikle beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi hedefleniyor. Bu bağlamda ilaç tedavisi seçeneklerinden bazıları etkilerini, tokluk hissini hızlandırırarak diyet uygulamasını kolaylaştırmak ve vücudun harcadığı enerji miktarını artırmak olarak iki yönlü gerçekleştiriyor.
Yayın tarihi: 21.05.2003
852
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.