Sağlık

TV karşısında atıştırma üç misli şişmanlık riski...

TV karşısında atıştırma üç misli şişmanlık riski...

Ayaküstü beslenme ve televizyon karşısında uzun süre hareketsizlik, şişmanlık riskini üçe katlayabiliyor. Uzmanlar, televizyon karşısında uzun süre hareketsiz oturmanın, kalorilerin birikmesine neden olduğunu belirtiyor.

AMERİKAN Kalp Kuruluşu'nun Miami'de yapılan toplantısında açıklanan yeni bir araştırmanın sonuçları, obeziteyle ilgili ilginç veriler ortaya çıkardı.

Buna göre haftada iki defadan fazla ayaküstü yiyeceklerle beslenen ve her gün 2 - 2.5 saatini televizyon karşısında geçiren kişilerde şişmanlık riski üçe, şeker hastalığı riski ise ikiye katlanıyor.

BÜYÜK boy bir hamburger, patates kızartması ve kolanın 1600 kalori içerdiğine dikkati çeken araştırmacılar, "Bir yetişkine günde 2000 kalori yetiyor. Alınan fazla kaloriler ise yağa dönüşüyor" hatırlatmasını yaptı. Raporda yemekten sonra mutlaka yürüyüş yapılması gerektiğine de işaret edildi.
Yayın tarihi: 10.03.2003
734
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.