Sağlık

Tütsüler ruhsal durumunuzu etkiliyor

Tütsüler ruhsal durumunuzu etkiliyor

Anavatanı Hindistan olarak bilinen ve piyasada 20'ye yakın çeşidi bulunan tütsüler, insanların psikolojilerini etkileyerek, farklı duygular yaşatıyor.

Özellikle gençler tarafından oldukça yaygın olarak tercih edilen "Akdeniz Gecesi" isimli tütsü, geceleri daha rahat uyumayı sağlarken, armut ve vanilya kokulu olanların ise kişilerde hoşgörülü olma duygusunu harekete geçirdiği varsayılıyor.

Strese karşı sandal ağacı

Burçlara göre bile farklı çeşitleri önerilen tütsülerin, tarçın kokulusu kişide başarılı olma isteği doğuruyor, lavanta kokusu yayan tütsü kişiyi rahatlatıyor, sandal ağacı tütsüsü ise stresi yenmede ve yorgunluğu atmada etkili oluyor. Hindistan cevizi, kolay karar vermeyi, "Havai" isimli tütsü olumsuz düşüncelerden uzaklaşmayı, leylak kokulu olanı da güzel anıları anımsamayı kolaylaştırıyor. "Patchouli" adlı tütsü dikkat ve konsantrasyonu artırırken, çilek kokulu tütsü, ortama sevgi ve dostluğun hakim olmasını sağlıyor. Vanilya kokusunun da, baş ağrılarını giderici özelliği bulunduğu ileri sürülüyor. Özellikle kış aylarında mekanlara otantik bir hava vermek için kullanılan tütsülerden, güldudu romantik duyguları ateşlerken "fantasia"nın ise cinsel isteği artırdığı savunuluyor. Hafızayı güçlendirmesi için şeftali tütsüsü, cesaret toplamak için vişne, yaratıcılığı ön plana çıkarmak için de "yaz güneşi" isimli tütsü öneriliyor.
Yayın tarihi: 29.09.2003
3705
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.