Sağlık

Türkiye tüp bebekte dünyaya açılıyor

Türkiye tüp bebekte dünyaya açılıyor

"Üremeye yardımcı tedavi yöntemlerinin başarısını artırmak için sperm seçim yöntemlerinin geliştirilmesini hedefliyoruz"

Tüp bebek yönteminde önemli gelişmelere imza atan Türkiye, yurt dışındaki üreme sağlığı merkezleri ile yaptığı anlaşmalarla kısır çiftler için umut oluyor

Türk Maya Tüp Bebek Merkezi, ABD'de bulunan ileri yardımcı üreme teknikleri konusunda dünya lideri olan Cleveland Clinic Üreme Sağlığı Merkezi ile bilimsel işbirliği anlaşması imzaladı.

İşbirliği ile, daha kaliteli sperm ve daha kaliteli embriyo için çalışmalar yapılacak. Ayrıca, çoğul gebelikleri önleme yollarından biri olan tek embriyo transferi üzerinde de çalışmalar yapılacak.

İşbirliği anlaşmasının imzalandığı Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısına Cleveland Clinic Üreme Sağlığı Direktörü Prof.Dr. Ashok Agarwal, Maya Tüp Bebek Merkezi Direktörü Op. Dr. Osman Denizhan Özgün ve Embriyolog Dr. Enver Kerem Dirican katıldı.

"Tek embriyo transferi hedefleniyor"

Maya Tüp Bebek Merkezi Direktörü Op. Dr. Osman Denizhan Özgün, işbirliği ile her iki kurum arasında bilgi ve teknoloji paylaşımı sağlanarak kısır çiftlerin daha yüksek standartlarda tedavi uygulamalarına ulaşmayı hedeflediklerini söyleyerek,

"Oluşturulacak olan bilimsel çalışmalar ve ar-ge projeleri ile kısırlığın gerek teşhisinde gerekse tedavisinde yeni ve ileri tekniklerin geliştirilmesini sağlamayı hedefliyoruz" dedi. Op. Dr. Özgün, öncelikle daha başarılı ve sağlıklı bir gebeliği hedefleyen single(tek) embriyo transferini gerçekleştirmeyi ve erkek kısırlığı üzerine gerçekleştirdikleri çalışmaları daha da ilerletmeyi planladıklarını ifade etti.

Yayın tarihi: 01.08.2009
1526
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.