Sağlık

Tırnaklar özen ister...

Tırnaklar özen ister...

Muhteşem tırnaklara sahip olmak zor. Tam hepsini aynı boyda uzattığınız anda, bir tanesi nedensizce kırılarak tüm hevesinizi de kırar!

Güncellenme tarihi:
Bu püf noktalarını ihmal etmeyin! Güneş, klor ve sert temizlik deterjanları tırnaklarınızı hassaslaştırarak zedeler. Sokakta güneş korumalı bir krem kullanmayı, iş yaparken ise eldiven kullanmayı alışkanlık haline getirin. El ve tırnaklarınızı mutlaka kaliteli bir krem ile nemlendirin. Keratin temel yapı taşı Tırnaklar yapı olarak yoğunlukla keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Sağlıklı ve güzel tırnakların iyi beslenmeye olduğu kadar bakıma da ihtiyacı vardır. Tırnaklara haftada bir temel bakım yapmak, 3-4 haftada bir de profesyonel bakım yaptırmak gerekir. Peki bakım için nelere dikkat etmeli? Ne yemeli? Ne sürmeli? Nasıl bakımlı bir ele sahip olunur? Tüm bu soruların yanıtlarını foto haberde derledik! Tırnaklarınızın bakımı tamam! Cilt ve saç bakımına geldi sıra. Onlar için de foto galerilere tıklayın!
Yayın tarihi: 02.04.2008
977
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.