Sağlık

Tembellik sorununa hap ile çözüm

Tembellik sorununa hap ile çözüm

Düşük olan enerjinizi yükseltin, vücudunuzun sağlığını koruyun

Güncellenme tarihi:
Tembellik sorununa hap ile çözüm

Kadınların en önemli dertlerinden biri de düzensiz kilo alıp vermeleridir. Bunun en önemli sebeplerinden biri tembelliktir. Enerjinizi hayatınız boyunca düzenleyin, kilo alımınızın önüne geçin.

Enerjinizi yüksek tutabilmek için sabah uyandığınızda alacağınız duşu bir sıcak bir soğuk olarak ayarlayın. Bu sizi, hem kendinize getirecek hem de rahatlatmış hissettirecek. Kadınların demir seviyesinin düşük olma risklerinin fazlalığından mutlaka bir uzmana görünün. Bu yönde beslenmenizi düzenleyin ve yorgunluk, halsizlik gibi sorunlarınızdan uzaklaşın. Yaz aylarının gelmesiyle de mutlaka 2-3 litre su içmeyi unutmayın. Spor yapmaya özen gösterin ve bunu alışkanlık haline getirin. Beslenme aralıklarını düzenli hale getirin ve enerji alabileceğiniz mevsimsel yiyecekleri tercih edin. Fazla tüketilen kafein ve alkol uykuyu engeller ve vücutta bulunan B vitamini emer. Bu yüzden kafeini ve alkolü hayatınızda düzenleyin.

Siz bu önerileri dikkate alırken Zürih Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma tembellik sorununa çözüm getirebilecek nitelikte bir hap olduğu konuşulmakta. Fareler üzerinde yapılan deneyler sonucu, enjekte edilen eritropoetin hormonu vücuda daha fazla enerji vererek hareketlerin artmasına sebep olduğu sonucunu ortaya koydu. Bu hormonun insan üzerinde de hareket artışına sebep olacağı ve buna bağlı olarak tembelliğe bağlı kilo alımı gibi birçok soruna da çözüm olacağı konuşulmaya devam ediyor.

Yayın tarihi: 09.07.2012
1580
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.