Sağlık

Tarçınla Soğuk Havaya Dur Deyin

Tarçınla Soğuk Havaya Dur Deyin

Soğuk hava kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Kış mevsimine girmeye bir adım kaldı. Bu dönemde hastalıklarla mücadelenizi kolaylaştıracak olan tarçın devreye giriyor.

Güncellenme tarihi:

Hastalıklardan büyük ölçüde korunmak için antioksidanlarla yani A, C ve E vitaminleri ile selenyum ve çinko almak gerekiyor. Bunların yanı sıra saydıklarımızın hepsini içinde bulunduran tarçının soğuk algınlığını engellediği görülmüştür.

Soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının ortaya çıkmasında vücut ısısının düşmesi önemli rol oynar. Vücut ısısını dengeleme görevi de tarçına düşmektedir.

Uzmanlar, bağışıklık sistemimizi yavaşlatarak güçsüz düşmemize neden olan enfeksiyonlara karşı çözümün tarçın olduğunu açıkladılar. Soğuk havalardan kolayca etkilenebilen bireylerin hastalanmasını belli bir ölçüde kontrol altına alan tarçına yönelmesine vurgu yapan uzmanlar tarçın için doğal ısıtıcı etiketini belirttiler. 

Soğuk havaya çıkmadan önce, dilinizin üzerine koyacağınız bir çay kaşığı toz tarçın, kan akımının vücut yüzeyine doğru hücum etmesine destek oluyor. Bu da vücudun ısınmasına yardım ediyor.

Yayın tarihi: 15.11.2017
117
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.