Sağlık

Tam 17 yıl önce kanseri yendim

Tam 17 yıl önce kanseri yendim

"Annemle biz, kanseri yeneriz" kampanyasına dahil olması, Serra Yılmaz'ın neredeyse kimsenin bilmediği kanser öyküsünü ortaya çıkardı.

Güncellenme tarihi:
Serra Yılmaz'ın neredeyse kimsenin bilmediği kanser öyküsü ortaya çıktı. "Annemle biz, kanseri yeneriz" kampanyasına dahil olması, Serra Yılmaz'ın neredeyse kimsenin bilmediği kanser öyküsünü ortaya çıkardı. 17 yıl önce meme kanseri teşhisi konan başarılı oyuncu ile kızı Ayşe Yılmaz, o dönem yaşananları Seninle dergisine anlattı. Kanserden aşağısı kurtarmaz Serra Yılmaz, hastalığı ilk fark ettiği an hakkında şunları söyledi: "Bir sabah elime sol mememde bir sertlik geldi. Ellediğim anda kötü bir şey olduğu hissine kapıldım. Herkese söyledim durumu. 'Kisttir' diyenlere, 'Kist değil, kanserden aşağısı kurtarmaz' diye şaka yapıyordum. Testler yapıldı ve doktor 'Sizi ameliyat etmem gerekir' dedi. Benim pazar günü oyunum var diye tutturunca, doktorun sözü olayı idrak etmemi sağladı: Serra Hanım, benim için hayatta kalmanız daha önemli!" Kanserden korkmamak...
Yayın tarihi: 17.09.2008
3977
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.