Sağlık

Su içmenin yararları

Su içmenin yararları

Suyun insan hayatındaki yeri ve önemi çok büyük

Güncellenme tarihi:
Su içmenin yararları

Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda vücudun en az %50si sudan oluşuyor. Vücut, hayat fonksiyonlarının devam edebilmesi için en gerekli madde. İnsan, yemek yemeden birkaç hafta yaşayabilir ancak su içmeden geçirebileceği süre 2 – 3 gün kadardır.


Günlük tüketilmesi gereken suyun altında su tüketenlerde hafıza bozuklukları, odaklanamama gibi rahatsızlıklar baş gösterebilir. Sürekli yorgunluktan şikayet edenlerin çok büyük bir çoğunluğu günlük su tüketimine dikkat etmezler ve hücreler su olmadığı için enerji üretemediklerinden yorgun hissederler.


Su tüketiminin yeterli olmaması halinde, karaciğer böbreğin görevini üstlenir ve asık görevi olan yağ yakma işini ihmal ettiği için kilo alma durumu gözlenebilir. Vücudun direncini arttırabilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlü olabilmesi için su tüketimi çok önemli ve gereklidir.


Susamayı beklemeden sık sık su içmelisiniz. Eğer idrarınız koyu sarı renkliyse yeterince su tüketmiyorsunuz demektir. Bu durum geçinceye kadar günlük tüketmeniz gereken miktarın iki katını tüketin.

Yayın tarihi: 02.07.2012
2107
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.