Sağlık

Şu egzersiz konusu...

Şu egzersiz konusu...

Ne kadar egzersiz? Ne sıklıkta egzersiz? Ne kadar süre ile egzersiz? Bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız haberin devamı için tıklayın!

Güncellenme tarihi:
Yedikleriniz aynı ama... Tüm dünyada şişmanlığın artma sebeplerine bakıldığında aslında aldığımız kalorinin çok fazla artmadığı ama hareketimizin çok azaldığı net bir şekilde ortaya çıkıyor. Durum böyle olunca günlük yaşam aktivitelerini desteklemek dışında düzenli spor yapmak ve bu konuda bilinçlenmek de önem kazanıyor. Bu noktalara dikkat! Egzersizle ilgilenen fizyologlar, kardiyovasküler kondisyonu artırmak için ne kadar egzersiz yapmanın gerekli olduğunu bulmak üzere yoğun şekilde araştırmalar yapıyor. Kardiyovasküler kondisyon kalbinizin, damarlarınızın ve genel dolaşım ve solunum sisteminizin yeterliliğine bağlıdır. Bu araştırmalara göre üzerinde durulması gereken en önemli noktalar şöyle sıralanıyor; Egzersizin faydaları saymakla bitmez
Yayın tarihi: 15.10.2008
2482
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.