Sağlık

SSK'lılara yeni kolaylıklar geliyor

SSK'lılara yeni kolaylıklar geliyor

SSK hastanelerinde bir aydan önce ameliyat randevusu verilemeyen hastalar özel sağlık kurumlarına sevkedilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, TBMM Genel Kurulu'nda SSK prim borçlarına ilişkin bir soruyu yanıtlarken, yasal düzenlemelerle SSK ve BAĞ-KUR'luların toplam 5 katrilyon lira dolayındaki prim borcunun yeniden yapılandırıldığını belirtti.

SKK'lıların sağlık hizmetlerinden daha iyi yararlanmalarına yönelik çalışmaların devam ettiğini de bildiren Başesgioğlu, kurum hastanelerindeki yoğunluk nedeniyle 1 aydan önce ameliyat randevusu verilemeyen hastaların, "paket sağlık anlaşmaları" yapılan özel kurumlarda ameliyat olabileceklerini söyledi. Başesgioğlu, üniversite hastanelerinin de paket anlaşmaları kabul etmeleri halinde, SSK'lılara bu kurumlarda da cerrahi müdahale imkanı sağlanacağını söyledi.

SSK hastanelerinde gönüllü mesai uygulaması başlatacaklarını da dile getiren Başesgioğlu, doktorların, zorunlu çalışma süresinin ardından istemeleri halinde çalışmaya devam edebileceklerini belirtti.
Yayın tarihi: 03.03.2004
832
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.