Sağlık

Spor yapmadan göbeğinizden kurtulun!

Spor yapmadan göbeğinizden kurtulun!

Ultrashape, ses dalgalarıyla yağ hücrelerini parçalama yöntemidir. Ses dalgaları cildin 1.5 cm altındaki yağ hücrelerine odaklanıyor ve hücre zarını bölerek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor.

Güncellenme tarihi:
Spor yapmadan göbeğinizden kurtulun!
Piyasada pek çok 'ultrasonla yağ parçalama ve zayıflama cihazı' bulunuyor. Ancak Ultrashape uygulama başarısıyla bu yöntemlerin önüne geçiyor. Aynen böbrek taşı kırma mantığında olduğu gibi, ultrason dalgalarının yağ hücresi için hazırlanmış ya da programlanmış hali olarak tanımlanıyor. Memorial Güzel Yaşam Kliniği'nden Dr. Seran Göçer, 'Ultrashape cihazıyla sağlıklı incelme' konusunda bilgi verdi. Pantolonunuzu bir beden küçültün Ultrashape cihazıyla yapılan bir işlemden sonra uygulama bölgesinde 3.5- 4 cm.'lik bir incelme elde edilebiliyor. Göbek çevresinden 4 cm. değiştirmek demek; kemeri bir diş geriye atmak ve pantolonu bir beden küçültmek demektir. Hem incelme hem de sıkılaşıp toparlanma sağlıyor "Bu bölgedeki yağlar parçalanınca cildim sarkacak mı? Sönmüş bir balon gibi uygulama yapılan bölgede gevşeme olacak mı?" Bunlar hastalarımızın en çok sorduğu sorular. Ancak biz hastalarımıza şunu anlatıyoruz: "Cihazın özellikleri içinde bulunan radyo frekansın sıkılaşma ve toparlama gibi bir etkisi var. Sarkma genellikle kiloların çok hızlı alınması ve çok hızlı verilmesi sırasında oluşabilir. Sıklıkla hamilelik yani doğum sonrasında ortaya çıkabilir. Bu tarz bir işlemde 1.5-2 cm.'lik yağ hattını parçalamakla elbette hemen sarkma ortaya çıkmaz. Ultrasonla yağ parçalama sistemine hem parçalanan yağların artması açısından hem sarkmanın azalması, tedavi edilmesi ve ortaya çıkmaması açısından radyo frekans eklenmesi, bu cihazın en önemli özelliklerindendir. Hedef zayıflama değİl, bölgesel incelme Bu bir zayıflama sistemi değil, bölgesel incelmeyi sağlayan bir cihaz. Zayıflama doğru beslenme ve egzersiz zemininde gerçekleşir. Ama diyete rağmen incelmeyen bölgeler vardır. Erkeklerde göbek, kadınlarda kalça, basen, iç bacak gibi. O bölgeyi bir seansta bir beden inceltebiliyoruz. En fazla 15 gün arayla 3 ya da en fazla 4 seans yapılıyor. Kişiyi 6 haftada 15 gün aralıklarla, 12-15 cm. inceltebiliyorsak, bu bizim için yeterli bir hedeftir, yani her seansta 4 cm. hedefliyoruz. Göbeğiniz ya da bel çevrenizden şikayet ediyorsanız Kişinin cilt altında en az 1.5 cm'lik yağ dokusu muayene sırasında tutulabilip belirlenebiliyorsa bu işlem yapılıyor. Göbeğinde ya da bel çevresinde fazlalıkları olanlarda sıklıkla kullanılıyor. Ancak bu kişinin yapısına göre değişiyor. Örneğin 2 cm. yağ kalınlığı olan kişilere bir seans uygulama yapılırken, 6 cm. yağ kalınlığı olan bir kişide 3 seans uygulanıyor. Sosyal yaşama hızlı dönüş Bu, toplamda 11.5 saat süren bir işlemdir. Sonrasından kişi kalkıyor, giyiniyor ve hemen evine dönebiliyor. Hiçbir sorun, ağrı, hiçbir sızı olmuyor. Hafif bir sıcaklık hissi dışında herhangi bir ağrı sızı hissedilmiyor.
Yayın tarihi: 09.07.2010
1650
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.