Sağlık

Işıl ışıl saçlar için...

Işıl ışıl saçlar için...

Erkeğin de kadının da güzel saçlısı makbul derler. Her gün kaybedilen saçların sayısındaki artışa dur demek istiyor musunuz?..

Güncellenme tarihi:
Kendimizde memnun olmadığımız şeyler listesini çıkarmaya kalksak erkekte de kadında da 'saç' hep listenin en üst sırasında olagelmiştir. Günde, normal olarak 80 saç kılı dökülür. Bundan fazla dökülme yaşın ilerlemiş olması, bazı ateşli hastalıklar, tiroid hastalıkları, kansızlık, verem, şeker hastalığı gibi bütün vücudu etkileyen hastalıklardan sonra görülür. Kadında ve erkekte nedenler farklı Erkeklerde saç dökülmesi genelde alında ve tepededir. Başın arka kısmında saç dökülmesine rastlanmaz. Alındaki ve tepe bölgedeki saç kökleri 'testosteron hormonu'na duyarlıdır ve bu hormon bu bölgelerdeki saç köklerine zarar verdiği için erkek tipi saç dökülmesi buralarda gerçekleşir. Kadınlar da ise yoğunlukla menopoz ve doğum sonrası saç dökülmesi yaşanır. Bu foto haber çözüm olacak Saçlarınız avuç avuç elinize gelmeye başladı ise önce sebeplerini algılayıp sonra çözüm yolu bulmak şart oldu demektir. Hazırladığımız foto haberde ikisini de bulacaksınız. Saçlarınızla başınız dertte ise foto habere tıklayın! Sorun sadece saç değil mi? Tamam o zaman, cildiniz için de önerilerimiz olacak. Foto galeriler yol gösterecektir!
Yayın tarihi: 25.01.2008
571
dahafazlası

sac

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.