Sağlık

Sigarasız bir hayata ne dersiniz?

Sigarasız bir hayata ne dersiniz?

"Dünyanın en başarılı sigara bırakma yöntemi" artık Taksim'de...

Günümüzde dünya nüfusunun 3/1'i sigara bağımlısı durumda. Her gün yaklaşık 100.000 çocuk sigaraya başlıyor. Her yıl dünyada sigara içenlerin %70'i bu bağımlılıktan kurtulmayı düşünüyor, bunların %60'ı da nikotin bandı, akupunktur gibi yöntemlerle bırakmayı deniyor. İrade yöntemiyle sigarayı bırakanların % 97'si bir sonraki yıl tekrar başlıyor.

• İçilen sigaranın sayısı arttıkça hamile kalma süresi de o kadar uzuyor. Danimarkalı 11 bin kadın arasında yapılan araştırmaya göre günde 5–9 adet sigara içen kadınların hamile kalmak için 1 yıldan fazla bekleme oranı 1,8 kat daha fazla. Bu gecikme pasif içiciler için de geçerli.

• 30–40 yaşlarındaki sigara içen erkeklerde iktidarsızlık riski %50 daha fazla.

• Doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda kalp krizi geçirme riski sigara içilmesi durumunda %20 daha fazla.

İradeyle sigarayı bırakmak yaşanan nikotin krizleri sebebiyle zordur. Uyku bozukluğu, sinir, stres, iştah açılması vs. gibi yan etkiler zamanla iradeyi zayıflatır.

IQS Sigara Bırakma Merkezi, Taksim'deki ilk tedavi merkezini açtı

Merkezi İrlanda'da bulunan IQS International (I Quit Smoking) ABD, Fransa, Almanya, Avustralya olmak üzere 25'in üzerinde ülkede faaliyet göstermektedir. Şimdiye kadar 300.000'den fazla kişi sigarayı bu yöntemle bıraktı. Diğer tedavilerin aksine %90 başarı sağlayan IQS nikotin krizlerini ortadan kaldıran bir yöntemdir.

Tedavi Yöntemi: Patenti bize ait olan R.I.S.E cihazının uyarımlarıyla salgılanan beta-endorfinler zehirli tütün kimyasallarının parçalanarak vücuttan atılmasını sağlar ve vücudun nikotin ihtiyacını ortadan kaldırarak, fiziki bağımlılığı yok eder. Bununla birlikte, kişi 6 ay boyunca uzman terapistlerimizden ücretsiz olarak psikolojik destek alır.

IQS tedavisine katılanların çoğunluğu için 1 saat süren tek seans yeterlidir. Hiçbir kimyasal madde kullanılmaz ve yan etkisi yoktur.

IQS programı tanıtım süresince bizi arayan tüm müşterilerimize ücretsiz CO (Karbon Monoksit Testi) uyguluyoruz.

IQS Sigara Bırakma Merkezi her sigara bırakan kişi adına ANTEV ve TEMA'ya katkı sağlamaktadır.

Tel: 0212 254 52 70–74–75
www.sigarabirakmamerkezi.com
Şehit Muhtar Sok. Özerk İş Merkezi No:17/5 Talimhane TAKSİM
Yayın tarihi: 11.12.2005
712
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.