Sağlık

Sigara içerseniz pipiniz büyümez!

Sigara içerseniz pipiniz büyümez!

İsveç'te sigara karşıtı bir sivil toplum kuruluşu, çocukları sigaranın zararlarına karşı uyarmak için ilginç bir kampanya başlattı.

Başkent Stockholm sokaklarını afişlerle donatan 'A Non Smoking Generation' (Sigara Kullanmayan Bir Nesil) adlı örgüt, çocuklara sigaranın pipilerinin büyemesini engellediği mesajını veriyor.

Afişlerde ayrıca, 'Sigara filtreleri fare artıklarıyla doludur, pasif çicilik kuşları öldürür ve kızlar aptal olduğu için sigaraya başlar' gibi sloganlar da kullanılıyor. Örgütün yöneticisi Anne-Therese Enarsson 'sigara endüstrisinin ürünlerini satmak için başvurduğu yalanlara' dikkat çekmek için böyle bir yola başvurduklarını söyledi. Enarsson, 'Yalanlarımız o kadar abartılı ki insanları düşünmeye sevkedecek. Daha sonra bu insanlar web sitemize girerek gerçekleri öğrenecek' dedi. Afişler iki hafta boyunca Stockholm sokaklarını süslemeye devam edecek.
Yayın tarihi: 21.07.2004
1085
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.