Sağlık

SARS'ın bilançosu giderek büyüyor

SARS'ın bilançosu giderek büyüyor

AKUT Solunum Yolu Yetmezliği'nden (SARS) bugüne kadar tüm dünyada 215 kişinin öldüğü bildirildi. Enfeksiyona yakalanan kişi sayısı da 3 bin 800'ü aştı. SARS nedeniyle son solarak dün Hong Kong'da 6, Çin'de de 4 kişi yaşamını yitirdi.

Çin'de Sağlık Bakanı Zhang Wenkang ile Pekin Belediye Başkanı Meng Xuenong'un başını yiyen SARS nadeniyle Batı ülkelerindeki alarm durumu da sürüyor. İngiltere'de yapılan hazırlıkların merkezinde, henüz adı açıklanmayan bir karantina hastanesinin tespit edilmesi ve virüsü kapan bütün hastaların bu hastanede tutulması planlandı. Sağlık Bakanı Alan Milburn'un bu konuda talimat verdiği, hastanenin muhtemel salgın halinde dış dünyayla ilişkisinin kesileceği ifade edildi. Bu arada, 36 bin aile hekimine de, grip ve benzeri şikayetlerle gelen bütün hastaların gösterdikleri semptomları dikkatle takip etmeleri ve kuşkulu vakaları hemen Sağlık Bakanlığı'na bildirmeleri emri verildi.
Yayın tarihi: 22.04.2003
762
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.