Mahmure

Sağlık

Genel Sağlık

SARS paniği yeniden mi başlıyor?

SARS paniği yeniden mi başlıyor?

Tayvan'da bir laboratuvar görevlisi SARS'a yakalandı.

Tayvan Hastalık Kontrol Merkezi'nden yapılan açıklamada, Ulusal Savunma Üniversitesi'nde SARS hakkında araştırma yürüten bir kişinin SARS testinin sonuçlarının pozitif çıkması üzerine, SARS vakaları için ayrılan özel bir hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, 44 yaşındaki görevlinin 7-10 Aralık tarihleri arasında Singapur'da bir konferansa katıldıktan sonra ülkesine dönmesinin ardından ateşi çıktığı, önce sadece grip olduğunu düşünen görevlinin röntgen çektirdikten sonra zatürree olduğunun anlaşıldığı, bunun üzerine yapılan SARS testinin pozitif çıktığı kaydedildi.

Sağlık Bakanı Chen Chien-jen de düzenlediği basın toplantısında, bu vakanın ülkedeki tek SARS vakası olduğunu söyledi.

Singapur'da panik

Bu arada, Singapur Sağlık Bakanlığı, Tayvanlı bilim adamının bu ay başında Singapur'u ziyaret ettiğinin belirlenmesi üzerine önlem olarak 70 kişinin karantinaya alındığını bildirdi.

Singapur Sağlık Bakanlığı sözcüsü Karen Tan yaptığı açıklamada, hastanelerden, ölümcül solunum yolu rahatsızlığı vakalarıyla ilgili olarak tetikte olmalarının istendiğini, şimdiye kadar SARS'ı andırır herhangi bir rahatsızlığın bildirilmediğini açıkladı.
Yayın tarihi: 18.12.2003
647
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.