Sağlık

SARS ciddiyetini koruyor!

SARS ciddiyetini koruyor!

Çin Başbakanı Wen Jiabao, ülkede SARS hastalığı tehdidinin ciddi olduğunu belirterek, tüm resmi görevlileri bu hastalıkla mücadelede daha çok çaba harcamaya çağırdı.

Wen, Çin basınında yer alan konuşmasında, bu hastalığın Çin´in ekonomisi, uluslararası imajı ve sosyal istikrarını olumsuz etkileyebileceği uyarısını yaptı.

SARS hastalığı ile mücadelede büyük ilerleme sağlandığını belirtenWen, ancak durumun halen ciddiyetini koruduğunu kaydetti.

Resmi açıklamalara göre, Çin´de SARS hastalığından dolayı 60 kişihayatını kaybederken, bu hastalığa yakalananların sayısı 1300´ü geçti.Söz konusu ölüm olaylarının 45´i güneydeki Guangdong eyaletinde meydana geldi.

SARS virüsünün yayılmasının önlenmesi için etkili önlemler alınması gerektiğini vurgulayan Wen, uçak, gemi ve trenlerdeki kontrollerin artırılmasını, şüpheli görülen kişilerin tereddüt edilmeden karantinaya alınmasını istedi.

Öte yandan, Çin´in güneyindeki Guangzhou şehrinde, nisan ve ekim aylarında düzenlenen Çin İhraç Malları Fuarı için binlerce işadamının ziyaret programını iptal ettiği bildirildi.
Yayın tarihi: 14.04.2003
638
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.