Sağlık

Sağlıklı Olmanın 3 Sırrı

Sağlıklı Olmanın 3 Sırrı

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme denilince ilk akla gelen isimlerden Ender Saraç, sağlıklı beslenme ve mucize besinlerle ilgili tüyolar verdi.

Güncellenme tarihi:

Neden Sağlıklı Yaşamı Seçmeliyiz?Kaliteli yaşamak ve yaşlanmak önemlidir. Sorunsuz bir yaşlılık istiyorsak sağlıklı beslenmeyi seçmeliyiz. Evlatlarımızın hayatını karartmamak, onlara sorun kaynağı olmamak için kendimize, bedenimize, sağlığımıza iyi bakmalıyız. Tansiyon, şeker, karaciğer yetmezliği, kanser, alzheimer gibi hastalıkları biz dikkat etmeyerek bu hastalıkları kendimiz hazırlıyoruz.

1-Yağlı besinlerden uzak durun!Vücudun en büyük düşmanının yağdır. Yağ hamalı olmayın. Vücudunuza fazla kilonuz kadar, mesela 6 kilo fazlanız varsa bu kadar yağ bağlayın ve birkaç saat günlük yaşamınızı bununla sürdürün. Çıkardığınızda ne kadar hafiflediğinizi göreceksiniz.

2-Mucize besinleri ihmal etmeyin!Toksinlerden arınmak çok önemlidir. Bunun için bol su içmek, metabolizmayı canlandıran bitki çayları tüketmek, mucize baharatları kullanmak ve hacamat tedavisi toksinleri oldukça azaltır. Zerdeçal, zencefil, kişniş, sumak, himalaya ya da kaya tuzunun kullanılmalıdır. Ayrıca mısır şurubu, beyaz şeker ve beyaz un çok zararlı olduğu için kullanmamak gerekir.

3-Ruhsal obezite tehlikesi!

Sağlıklı yaşam ve beslenme önerilerinden biri de ruhsal detokstur. Kötü duygulardan uzak durarak ruhumuzu ve bedenimizi korumalıyız. Kin, nefret, kıskançlık gibi kötü ve olumsuz duygulardan ruhumuzu arındırmalıyız. Ruh ve beden uyum içinde olmalıdır.

Yayın tarihi: 30.11.2017
373
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.