Sağlık

Sağlık çalışanları Ankara'ya yürüyor

Sağlık çalışanları Ankara'ya yürüyor

Güvenli iş ve sağlık hakkı talebiyle İstanbul'dan yola çıkan SES, 29 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek "Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz" mitingine katılacak.

Güncellenme tarihi:
29 Kasım'da Ankara'da Güvenli iş ve sağlık hakkı talebiyle İstanbul'dan yola çıkan SES, Dev Sağlık-İş ve TTB üyeleri Kocaeli, Bursa ve Eskieşhir'e uğradıktan sonra 29 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek "Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz" mitingine katılacaklar. Çarşamba yola çıkıldı Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonuna (DİSK) bağlı Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), ve Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) iki günlük yürüyüşü 26 Kasım'da başladı. Güvenli iş ve sağlık hakkı talebiyle İstanbul'dan yola çıkan sağlık çalışanları Kocaeli, Bursa ve Eskişehir'in ardından 29 Kasım günü Ankara'da gerçekleşecek "Krizin Faturasını Ödemeyeceğiz" mitingine katılacaklar. "Sağlıkta taşeron ölüm demektir" İstanbul Çapa'da bulunan Kızılay Kan Merkezi önünden toplanan sağlık emekçileri ve onları destekleyen örgüt temsilcileri "Sağlık haktır satılamaz", "Sağlıkta taşeron ölüm demektir" sloganlarıyla bir basın açıklaması yaptı. DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, TTB Başkanı Genacay Gürsoy ve KESK Başkanı Sami Evren'in de katıldığı eylemde konuşan SES Başkanı Bedriye Yorgun "Sağlık emekçilerinin hastanelerin özelleştirilmemesi, sağlık çalışanlarının hak kayıplarına uğramaması, işten çıkartmaların yasaklanması, çalışanların sendikal haklarının ve iş güvencelerinin sağlanması" talebiyle yola çıktıklarını" belirtti. Foto galerilere de bir göz atın!
Yayın tarihi: 28.11.2008
1754
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.