Sağlık

Sadece Birkaç Ay Süren Diş Teli Tedavisi: Fastbraces

Sadece Birkaç Ay Süren Diş Teli Tedavisi: Fastbraces

Uzun süreli diş teli tedavisi görmek istemeyenler için hızlı diş teli tedavisi Fastbraces teknolojisini, Dr. Onul Üner ayrıntılarıyla anlatıyor.

Hızlı diş teli tedavisi isteyenler için ortodontik tedavi tekniği Fastbraces: Yıllarca diş teli tedavisi görmek size de çok zahmetli geliyorsa hızlı diş teli tedavisini tercih edebilirsiniz. Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner hızlı diş teli tedavisi olan Fastbraces teknolojisini anlatıyor.

“Fastbraces tekniği çapraşık diş tedavisinde kullanılan, birkaç ay içinde hızlı ve etkili bir şekilde düzgün ve güzel dişlere sahip olma imkanı sunan yenilikçi bir ortodontik tedavi şeklidir. Bu teknik geleneksel diş teli tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında ortalama 2 - 3 yıl süren diş teli tedavisini, kişinin tedavi için uygunluğuna göre 5 ile 12 ay gibi kısa bir süreye inmesini sağlar. Üçgen şekilli braketleri ve süper elastik yapılı telleri ile birlikte dişlerin doğal bir şekilde hızlı hareket etmesini sağlayan ideal bir kombinasyon oluşturur. Bu teknikle ilk birkaç hafta içinde sonuçlar görülmeye başlar ve geleneksel diş teli tedavilerine kıyasla daha hızlı bir iyileşme süreci geçirilir.”


Fastbraces tekniğinde diş telleri hem estetik hem daha kullanışlı

“Fastbraces tekniği ile estetik açıdan çeşitli diş teli seçeneği sunulabiliyor. Metal ya da porselen (diş rengine uygun) diş teli seçenekleri bulunur. Diş tellerinin belli olmamasını isteyen hastalar için en cazip seçenek porselen Fastbraces braketleridir. Ayrıca esnek yapısı ile ağrı ve sızıyı azaltarak hastanın kullanımını kolaylaştırır. Kısacası Fastbraces tekniği dişlerdeki yamukluğu giderip dişlerin daha hızlı düzelmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu sürecin hasta için estetik bir görünüm içinde daha zahmetsiz geçmesini de sağlar.”

Fastbraces tekniği herkes için uygun mu?

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner “Fastbraces tekniği her yaş için uygun bir tedavi yöntemidir. Kısacası diş çapraşıklığı olan ya da dişlerinin arasında ayrıklık olan herkes hızlı diş teli tedavisiyle dişlerinin kısa sürede düzelmesini sağlayabilir. Özellikle yoğun iş, okul temposu olan ya da özel bir güne hazırlanan ve bu nedenle daha hızlı bir tedavi süresine ihtiyacı olan herkes için hızlı ve zahmetsiz bir seçenektir. Bu alanda uzman bir ortodontiste muayene olarak daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.”

Yayın tarihi: 27.07.2016
7360
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.