Sağlık

Saç dökülmesine karşı kullandığınız ilaç, erkekliği öldürebilir.

Saç dökülmesine karşı kullandığınız ilaç, erkekliği öldürebilir.

Saç dökülmesine karşı kullanılan ilaçları, hekim tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayın. Böyle bir ilacın, hekim tavsiyesi olmadan kullanıldığında olabilecek yan etkileri hayallerinizi yıkabilir.

Örnek bir ilacın olabilecek yan etkileri

18-41 yaş arası erkekler rahatlıkla alabilir. 41 yaşın üzerindekilerde prostat kontrolü yapılmasında yarar var. Çok yaşlı erkeklerde klinik çalışmaları sonuçlanmış değil. Aç ya da tok karnına alınabiliyor. Ciddi ve kalıcı yan etkisi olmadığı tespit edilmiş. (Ancak 3200 hastadan bazılarında libidoda azalma, sertleşme sorunu, cinsel ilişkide atılan menide azalma gibi etkiler görülmüş.) Doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Yalnızca erkekler için hazırlanmış. Klinik çalışmalarda özellikle hamile kadın ve çocukların ilacı kullanmaması tavsiye ediliyor.

Saç dökülmesinde ilaç dışında, uygulanabilecek diğer yöntemlerde bulunmaktadır. İlaç ya da diğer yöntemlerin uygulanması kesinlikle bir doktor tavsiyesinde yapılmalıdır.
Yayın tarihi: 06.06.2002
1044
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.