Sağlık

Rofekoksib "Yılın İlacı" ödülünü aldı.

Rofekoksib "Yılın İlacı" ödülünü aldı.

Fransa'da pratisyen hekimlere yönelik en büyük kongre olan Medecine et Communication'da (MEDEC) rofekoksib, Uluslararası Araştırmalar dalında "Yılın İlacı" ödülünü aldı. 6200'den fazla Fransız pratisyen hekim oylarıyla rofekoksibi 2002'deki en iyi terapötik (tedavi edici) gelişme olarak seçti. Ödül geçtiğimiz aylarda Paris'te Fransız Senatosu tarafından düzenlenen bir törende verildi.

Sağlık Bakanı ve Araştırma Bakanı dahil olmak üzere Fransız Hükümeti'nin temsilcileri, önde gelen ilaç firmalarının liderleri ve gazeteciler katıldığı törende üç farklı firmaya da ödül verildi.

Törende ödülü alan MSD Fransa Genel Müdürü Marie Zacharie; "Rofekoksibi ödüllendirerek Fransız hekimler firmamızın spesifik COX-2 inhibitörünün etkinlik, güvenilirlik ve tolerabilitesini takdir etmişlerdir" diye konuştu.

Bir çok ülkede Merck Sharp & Dohme (MSD) olarak faaliyet gösteren Merck & Co., Inc. insan ve hayvan sağlığını iyileştirmek amacıyla yenilikçi ürünleri keşfediyor, geliştiriyor, üretiyor ve pazarlıyor.
Yayın tarihi: 25.01.2003
1214
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.