Sağlık

Robot köpek

Robot köpek

Sahibini sağlıklı yaşatan robot köpek icat edildi.

Amerikalı bir bilim adamı, günlük yiyecek ihtiyacından fazlasının alınmasını engelleyecek 'robot köpek' icat etti. İngiltere'da yayımlanan New Scientist Dergisi'nin haberine göre Sony Aibo robotlarının bir üst modeli olan robot köpek, 'uyuşukluk' ile 'enerjik olma' arasındaki farkları sergileyebilecek şekilde programlandı.

Sahibinin üzerinde taşıdığı bir alet, yürüdüğü mesafeyi ve kilosunu sürekli belirliyor. Robot köpek, bluetooth yardımıyla bu bilgileri alıp değerlendirerek sahibine tavsiyelerde bulunuyor. Sahibinin günlük yiyecek ve egzersiz alışkanlıkları hafızasına kaydedilen robot köpek, günlük kalori miktarının altında kalori alan sahibine neşeli müzikler çalıp dans ederek ve vücudundaki renkli ışıkları yakarak sevinç gösterilerinde bulunuyor. Sahibi yemeği fazla kaçırdığında ise hantal davranıp hüzünlü şekilde dans ederek düşük enerjili müzikler çalıyor.
Yayın tarihi: 05.09.2005
897
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.