Sağlık

Pratik Bilgiler: Uyurken Sütyen Giyinmek Yanlış mı?

Pratik Bilgiler: Uyurken Sütyen Giyinmek Yanlış mı?

Uyurken sütyen giyinmek yanlış mı?

Güncellenme tarihi:

NYU Langone Tıp Merkezi Göğüs Kanseri Cerrahisi Üyesi Doçent Dr. Amber Guth "Genel olarak sütyen giymenin göğüs kanseri riski üzerinde bir etkisi yok. Yayınlanan son araştırmalar, göğüs kanseri riski ve menopoz sonrası süreçte sütyen kullanımı arasında herhangi bir ilişkinin olmadığını gösteriyor" diyor.

Araştırmacı Lu Chen, göğüs kanseri riskinin günde kaç saat sütyen giymenizle, kaç yaşında sütyen kullanmaya başlamanızla ya da ne çeşit bir sütyen kullandığınızla bir alakası olmadığını söylüyor. Diğer yandan sütyenle uyumanın söylenenin aksine göğüsleri dik tutmak gibi bir faydası da yok. Göğüs sarkması günde kaç saat sütyen giydiğinize değil, yaş, gebelik, emzirme gibi etkenlerle alakalı. Büyük göğüslü kadınlar, uyurken destek alıp daha rahat etmek için sütyen giymeyi tercih edebilirler.

Uyurken sütyen giymeyi tercih edenlerdenseniz, uyurken sıkıntı yaşamamak ve göğüslerinizde tahrişe sebep olmamak için daha yumuşak dokulu sütyenleri tercih etmelisiniz.

Yayın tarihi: 03.06.2016
5513
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.