Sağlık

Partnerinizin erken boşalma sorununu çözebilirsiniz!

Partnerinizin erken boşalma sorununu çözebilirsiniz!

Genellikle iki dakikadan kısa süren bir cinsel birleşme, partnerin erken boşaldığını gösterir. Erken boşalmanın pek çok sebebi olabilir...

Erken boşalma, çoğu zaman cinsel problem veya yetersizlik gibi görülse de aslında bir problem değil, bir cinsel uyumsuzluktur.

Bu sorunu çözmek için önce nedenlerini öğrenmek gerekir. Cinsel açıdan baskı altında yetişmiş kişilerde aşırı duygu birikimine bağlı erken boşalma görülebilir.

Partnere aşırı ilgi, bağlılık ve sevgi gösterilmesi de heyecanı arttırıp erken boşalmaya neden olabilir. Bunun yanı sıra, uzun süren cinsel perhizler sonrası kurulan ilişkilerde de erken boşalmaya rastlanabilir.

Sorunun nedenleri psikolojik kaynaklı da olabilir; kişi uzun ve stresli bir günün sonunda cinsel ilişki sırasında bu tür bir sorun yaşayabilir.

Erken boşalmayı dert edip her ilişkisinde bu sorunu yaşayıp yaşamayacağı konusunda sıkıntı çeken erkeklerin, bu düşünceler içinde ilişkiye gerektiği gibi konsantre olamadığından erken boşalma yaşaması kaçınılmazdır.

Uzmanların belirttiğine göre, erken boşalma tedavisinde sıkıştırma tekniği ve dur-başla tekniği gibi farklı uygulamalar soruna çözüm getirebilir. Partnerinin bu tür problemi olan kadınların, ilişkiyi yavaşlatması, zaman zaman durdurması, kısa aralar verip sonra tekrar ilişkiye başlaması gibi yöntemler denenebilir. Bu şekilde sonuç alınamadığı takdirde, psikoterapi ve depresyon tedavisine yönelmek gerekir.

Yayın tarihi: 05.02.2003
768
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.