Sağlık

Pain Management Services Türkiye'de

Pain Management Services Türkiye'de

Uzman kadrosu ve donanımı ile modern tıbbın tüm gereklerine sahip Ağrı Tanı ve Tedavi Merkezi Pain Management Services, Amerika'dan sonra şimdi İstanbul'da açılıyor.

Türkiye'de ortopedi uzmanlığı yaptıktan sonra anestezi ve ağrı uzmanlığı yapmak üzere Amerika'ya giden Dr. Ünal Tutak tarafından Amerika'da kurulan ve ağrı tedavisi konusunda referans olarak gösterilen Pain Management Services, 34 yıllık bilgi ve teknoloji birikimini Türkiye'ye aktarmak üzere İstanbul-Altunizade'de Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük ağrı kliniklerinden birini açıyor. Pain Management Services İstanbul, 1200m²'lik alanda kurulu 4 katlı binasında "Ağrı Tanısı ve Tedavisi" üzerine uzman ve üst kalitede bir hizmet sunacak.

Pain Management Services'in temeli,
Türk doktor Ünal Tutak tarafından ABD'de atıldı.
Türkiye'de ortopedi uzmanlığını aldıktan sonra anestezi ve ağrı uzmanlığı yapmak üzere Amerika'ya giden Dr. Ünal Tutak tarafından 1971 yılında Birmingham'de kurulan ağrı kliniği, henüz Amerika için bile yeni olan bu uzmanlık alanında referans gösterilen bir merkez haline geldi. Dr. Ünal Tutak, toplumun büyük bölümünü tehdit eden kronik ağrıların tedavisi konusundaki büyük talebi karşılayabilmek için, zamanla kliniğin bünyesine Amerikalı ortaklar da alarak iki yeni klinik daha açtı ve bunları 1985 yılında Pain Management Services adı altında topladı.

Dr. Ünal Tutak, 34 yıllık deneyimini Türkiye'ye aktarıyor

Dr. Ünal Tutak, 34 yıl içinde ağrı tedavisi uygulamaları konusunda ABD'de edindiği bu bilgi birikimini şimdi Türkiye'ye aktarıyor. Optimum tedavinin sağlanabilmesi amacıyla ve üst düzeyde hasta konforu için, tüm girişimsel tedaviler sırasında en modern tıbbi cihazlar ve dijital görüntüleme yöntemleri kullanılacak. Ayrıca, girişim sırasında hastalara anestezi uygulanacak. Bu sayede hem hastalar girişimden dolayı endişe yaşamayacak hem de girişimin güvenliği artırılmış olacak.

Pain Management Services İstanbul
uzman bir kadroya sahip


Dr. Ünal Tutak'ın ortak olduğu ve danışmanlığını yapacağı kliniğin Medikal Direktörlüğü'nü Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Halil Algan, Ağrı Tedavisi Bölüm Şefliği'ni ise Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. M. Anıl Süzer yürütecek. Ağrı tedavisi uygulamalarından maksimum verimi alabilmek için fizik tedavi, psikiyatri, nöroloji, nöroşirürji, dahiliye, ortopedi, romatoloji ve diyet uzmanları ile de koordineli olarak çalışılacak. İnsan kaynakları yönetimine çok önem veren klinik, personel eğitimini kendi bütçesi ve kendi olanaklarıyla gerçekleştirecek. Ağrı alanında uzman sayısı yetersiz olduğu için, Türkiye'den doktorlar, Amerika'daki merkezde özel bir eğitim programına alınacak. Belirli dönemlerde de, ABD'den gelecek uzmanlar Türkiye'deki klinikte eğitim verecek.

Pain Management Services İstanbul, dikkate aldığı tüm bu ayrıntılar ve dünya standartlarında en üst kalitede verdiği hizmet ile, kronik ağrı mağdurlarını en kısa sürede eski sağlıklarına ve yaşam kalitelerine kavuşturmayı amaçlıyor.
Yayın tarihi: 19.09.2005
1755
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.