Mahmure

Sağlık

Genel Sağlık

Otuzundaki kadınlar mutlu mu?

Otuzundaki kadınlar mutlu mu?

İngiltere'de bir web sitesinin yaptığı araştırmaya göre, 30'lu yaşlarındaki kadınlar, kendilerini 20'li yaşlarına göre daha mutlu olarak tanımlıyor.

Bu yaş grubundaki kadınların yüzde 70'i, kendilerini 20'li yaşlarda olduğundan 'çok daha mutlu' hissettiklerini ifade ediyor.

Handbag.com adlı kadınlara yönelik sitenin araştırması, 30'lu yaşlardaki kadınların 'cinsellikten beklentilerini daha kolay ifade ettiklerini ve finansal açıdan daha fazla güvenceye sahip olduklarını' da gösterdi.

20'li yaşlardakilerin yüzde 51'i çok fazla para harcadığını ifade ederken, 30'lu yaşlardaki kadınların daha fazla maddi birikim yaptığı ortaya çıktı. 20'li kadınlarının yarısından fazlası, 30 yaşına gelerek hayatlarının bir düzene oturması için 'sabırsızlandığını' ifade etti.

Yine 20'li yaşlardaki kadınların yüzde 32'si 'düzenli' bir ilişkiden hoşlandıklarını belirtirken, 30 üzerindeki kadınlarda bu oran yüzde 57'e çıktı.
798
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.