Sağlık

Ömrü uzatan vitamin karışımı

Ömrü uzatan vitamin karışımı

İngiliz ve Danimarkalı bilim insanlarının kanser hastaları üzerinde denediği vitamin kokteyli hastaların daha uzun yaşamalarını sağladı.

Güncellenme tarihi:
Araştırmacılar kanser hastalarının günlük olarak gerekli vitaminlerini aldıklarında daha fazla yaşadıklarını ortaya koydu. İşte ömrü uzatacak vitamin kokteyli! İngiliz ve Danimarkalı bilim insanlarının yaptığı araştırmada vitamini kokteylini alan dört kanser hastasının üçünde ortalama olarak beş ay daha fazla yaşadığı görüldü. Araştırmayı yürütenlerden Dr Bob Lister, vitaminlerin yarattığı etkininin bazı ilaçlarla aynı hatta bazı yönlerden daha iyi olduğunu belirtti. Vitaminlerin en önemli özelliği ise hastalarda yan etkiye neden olmaması. Londra'daki Metropolitan Üniversitesi'nden Dr Lister, "İnsanlar bize kanseri nasıl yeneceklerini soruyorlar bu araştırmayla birlikte vitaminlerin ömrü uzettığını gördük" dedi. Araştırma 1990-1999 yılları arasında meme, akciğer, beyin, kolon ve kanserin diğer türlerine yakalanan Danimarkalılar üzerinde yapıldı. Bu hastalar ortalama olarak 12 ay daha fazla yaşadı fakat yüzde 76'sının ortalama yaşam süresi 5 aydı.
Yayın tarihi: 17.02.2010
696
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.