Sağlık

Ofiste stressiz saatler için...

Ofiste stressiz saatler için...

Çalışanlar ofiste geçirdikleri zamanı stresten uzakta tamamlayabilirler. Nasıl mı?...

Çok sayıda çalışan üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, iş arkadaşlarından gelen manevi destek ve patronlardan gelen olumlu eleştiriler kişilerin stres seviyelerini düşürüyor.

California Üniversitesi'nin yaptığı araştırma çalışırken dış dünyayla çok fazla ilgilenmenin çalışanların stresli bir gün geçirmesine neden olduğunu da ortaya koydu.

Arkadaşlarını görebileceği mesafede oturmalı
İş yerinde huzurlu bir gün geçirmek isteyenler için verilen bir başka tavsiye ise kişinin herkesten izole bir şekilde çalışmak yerine iş arkadaşlarını görebildiği bir mesafede çalışması.

Kariyer merdiveninde alt basamaklarda olanların daha çok stresli olduğunu söyleyen anket sonuçları kariyer hedefinin iyi belirlenerek o yönde yol almanın kişinin stresini azalttığını ortaya koydu.

Cep telefonunu kapatanlar daha mutlu
Anket sonuçlarına göre evine gittiğinde cep telefonunu kapatan çalışanlar iş yaşamında daha mutlu. Ayrıca imkanı olanların öğlen arasında şekerleme yapması stresi azaltmanın bir başka yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Evcil hayvan besleyin
Ofiste çalışanları rahatlatan bir başka faktörün de iş yerlerinde beslenen evcil hayvanlar olduğu ortaya çıktı. Balık, kuş gibi hayvanlarla ilgilenen çalışanlarının yaratıcılıklarının arttığı anketlerin ortaya koyduğu bir başka sonuç.
Yayın tarihi: 23.03.2007
703
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.