Sağlık

Mutlu cinselliğe dolmuşlardan destek

Mutlu cinselliğe dolmuşlardan destek

"Daha İyi Cinsel Yaşam, Daha Mutlu Bir Hayat" bilinçlendirme kampanyası İstanbul'daki dolmuşları da sardı.

Pfizer Türkiye'nin katkılarıyla, Türk Androloji Derneği tarafından düzenlenen "Daha İyi Cinsel Yaşam, Daha Mutlu Bir Hayat" bilinçlendirme kampanyası hızla devam ediyor. Çiftlerin daha mutlu bir cinsel yaşama sahip olmalarını, cinsel mutluluk için tabuların kırılmasını ve çiftlerin sorunlarına çözüm araması için bilinç yaratılmasını amaçlayan kampanya kapsamında 0 212 267 49 49 numaralı danışma hattının ve www.cinselmutlulukonemli.com web sitesinin daha yaygın duyurulabilmesi için İstanbul'da pek çok dolmuş, kampanya görselleri ile giydirildi.

Bilgilendirici broşürler dağıtılıyor
İstanbul'un Kadıköy - Bostancı, Kadıköy – Üsküdar, Taksim – Bakırköy gibi birçok bölgesinde 3 ay boyunca dolaşacak olan mavi dolmuşlar sertleşme sorununa çözüm aramak amacıyla erkeklerin üroloğa gitmeleri için önemli rol oynuyor. Kampanya kapsamında açılan
www.cinselmutlulukonemli.com web sitesi ve 0 212 267 49 49 danışma hattının duyurusunun da yapıldığı mavi dolmuşlarda, sertleşme sorunu ile ilgili bilgilendirici broşürler de bulunuyor.

Sertleşme sorunu nedir, nasıl oluşur, belirtileri nelerdir, başka hangi hastalıkların habercisi olabilir, bu sorunu çözmek için ne yapmak gerekir gibi bilgilerin yer aldığı broşürlerde ayrıca "Erkek Cinsel Sağlığı Değerlendirme Formu" da yer alıyor.

Konuşmak şart
Her bireyin hakkı olan cinsel mutluluk için çiftlerin birbirleri ile konuşmaları ve eğer problemleri varsa çözüm bulmak için doktora danışmaları konusunda yönlendirme yapan kampanya özellikle 40 yaş üzeri her 10 erkekten 7'sinde çeşitli derecelerde kendini gösteren Sertleşme Sorununa (ED – Erektil Disfonksiyon) dikkat çekiyor.

Ürolog gözetiminde etkili ve güvenilir bir şekilde tedavisi mümkün olan1b Sertleşme Sorunu tatmin edici bir cinsel performans için yeterli penis sertleşmesinin olmaması veya ilişki boyunca sertleşmenin sürdürülememesidir.

"Sertleşme sorunu 'iktidarsızlık' olarak algılanmamalı"
Türk Androloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Ateş Kadıoğlu, ülkemizde sertleşme sorunu yaşayan 8 milyon erkek olmasına rağmen sadece her 10 hastadan 1'inin doktora başvurduğunu belirtirken, doktora başvuru oranının bu derecede düşük olmasınının başta gelen nedenlerini hastanın durumunun farkında olmaması, sorunu yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak görmesi ve doktoru ile rahatlıkla konuşabileceği, tedavi edilebilir bir durum olarak görmemesine bağlıyor.

Sertleşme sorununun kesinlikle "iktidarsızlık" olarak algılanmaması gerektiğini belirten Prof. Kadıoğlu, iktidarsızlık teriminin cinsel isteksizlikten, kısırlığa ve ejakülasyon (boşalma) bozukluğuna kadar pek çok cinsel sorunu içeren bir terim olduğunun altını çiziyor.
Sertleşme sorununun etkili ve güvenilir bir şekilde tedavisi için, bu problemi yaşayan erkeklerin bir üroloğa danışmaları ve ürolog tarafından verilen tedaviyi uygulamaları gerekiyor.

Etkili ve güvenilir tedavi
Ürolog gözetiminde etkili ve güvenilir tedavisi mümkün olan Sertleşme sorunu, ilerleyen yaşlarda daha da yaygınlaşabiliyor ve şeker hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, kalp-damar hastalıkları ve depresyon gibi bir dizi rahatsızlıkla birlikte görülebiliyor.
Yayın tarihi: 20.06.2007
727
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.