Sağlık

MS hastalığına doğal tedavi

MS hastalığına doğal tedavi

Duyu kaybına da yol açan MS hastalığının tedavisi doğal yöntemlerle de mümkün.

MS'in tedavisinde kullanılması gereken doğal yöntemlerin neler olduğu hakkında herbalist Tarkan Güveloğlu şunları söylüyor: "Hastalıklara karşı, bitkisel tedavi söz konusu olduğunda doğru bitkileri seçmek, seçilen bitkiyi iyi tanımak gerekir."

Bitkilerle tedavi ilgi görüyor
Bitkilerle tedavi konusu artık daha fazla insanın ilgi alanında. Bir çok hastalığın tedavi edilebilmesi ve olumlu seyretmesi sonucunda bu ilgi gittikçe artıyor. Tabii ki uzmanların bu konuda söyledikleri önemli. Tarkan Güveloğlu, bir çok rahatsızlıkta doğal yöntemlerin kullanıldığına da dikkat çekiyor.

Çoğunlukla genç yaşlarda ortaya çıkıyor
MS ya da Multipl Skleroz, çoğunlukla genç yaşlarda ortaya çıkan bir hastalık; görme siniri, beyin, beyincik ve omuriliği etkiliyor. Yüz kol uyuşmaları, duyu kayıpları, uzuv güçsüzlükleri oluşabiliyor. Hastalık ataklar şeklinde seyrediyor.

Son yıllarda MS (Multiple Sclerosis) hastalığı ile ilgili kendisine sorular yöneltildiğini belirtiyor. Güveloğlu'na göre MS, merkezi sinir sisteminde iltihabi değişikliklere neden olabilen bir hastalık. Çoğunlukla ataklarla ve düzelmelerle seyrediyor. Bazılarında ise yavaş veya hızlı ilerleyen bir durum gösteriyor.

Yayın tarihi: 11.04.2007
2513
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.