Sağlık

MEMORİAL, MEDSTAR'LA SGK'YA AÇILDI

MEMORİAL, MEDSTAR'LA SGK'YA AÇILDI

MEMORİAL Sağlık Grubu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşmalı hastaneler zincirinin ilk halkasını Antalya'da oluşturdu.

MEMORİAL, MEDSTAR'LA SGK'YA AÇILDI

MEMORİAL Sağlık Grubu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşmalı hastaneler zincirinin ilk halkasını Antalya'da oluşturdu. Grubun Antalya'nın yerel hastane zinciri An-Deva ile kurduğu ortaklığın ürünü olarak ortaya çıkan 'Medstar'ın tanıtımında konuşan Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, "Başta Anadolu'nun büyük şehirlerinde olmak üzere yılda 3 Medstar Hastanesi'ni bünyemize katmayı planlıyoruz" dedi.
Antalya Rixos Downtown'da düzenlenen tanıtım toplantısında Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Genç, 2011 yılında çoğunluk hisselerini aldıkları Antalya'nın yerel markası An-Deva Hastaneler Grubu'nun bundan sonra 'Medstar' adıyla hizmete devam edeceğini söyledi. Memorial vizyonu ile mimarisi ve teknolojisi değişen, gelişen An-Deva'nın 3 hastanesi ve 1 tıp merkezi ile Akdeniz Bölgesi'nde Medstar Hastaneler Grubu'nun ilk temsilcisi olacağını kaydeden Genel Müdür Genç, "Güçlü akademik kadrosu ile Medstar Hastaneler Grubu ile Akdeniz Bölgesi'ne yepyeni bir sağlık anlayışı getiriyoruz" dedi.
YILDA 3 HASTANE SATIN ALINACAK
Grubun SGK'lı hastalara açıldığı ikinci markası Medstar'ın tüm Türkiye'de SGK'lı hastalara hizmet vereceğini belirten Uğur Genç, "Başta Anadolu'nun büyük şehirlerinde olmak üzere yılda 3 Medstar Hastanesi'ni bünyemize katmayı planlıyoruz" dedi. Memorial Grubu'nun etik, kaliteli sağlık hizmetine her kesimden insanın ulaşabilmesi amacıyla ikinci bir marka oluşturmaya karar verdiğini anlatan Genç, Memorial hastanelerinin büyümeye devam ederken Medstar'la da tüm Türkiye'ye hizmet vereceklerini kaydetti.
TÜRKİYE'NİN EN GELİŞMİŞ KANSER MERKEZİ
Medstar Hastaneler Grubu bünyesinde Türkiye'nin en kapsamlı ve gelişmiş kanser merkezinin de Antalya'da hizmete açıldığını kaydeden Uğur Genç, Medstar yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi:
"Medikal onkoloji, hematoloji ve kemik iliği nakli, radyasyon onkolojisi, girişimsel radyoloji, nükleer tıp ve onkolojik cerrahi branşlarını Medstar Antalya Kanser Merkezi çatısı altında topladık. Birbirinden değerli 11 profesör ve 3 doçentten oluşan akademik doktor kadrosunu kanser merkezimizde bir araya getirerek, 'konsey yaklaşımı' felsefesi ile tüm kanser türlerinin tanı ve tedavisini multidisipliner yaklaşımla gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Temmuz ayı içerisinde Memorial Antalya Hastanesi bünyesinde de tıbbi onkoloji branşı hizmet vermeye başlayacak."
30 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Memorial'in SGK'lı hastalara ulaşmayı hedeflediği Medstar'la sadece Antalya'da 15 milyon dolarlık yeni yatırım yaptıklarını ve 1 yıl içinde ek 15 milyon dolarlık yatırımı hedeflediklerini belirten Uğur Genç, "Bu tutarın 22 milyon doları kanser merkezimize ayrılmış durumda" dedi. Medstar Antalya Onkoloji Merkezi'nin bu alanda Türkiye'nin en iyisi olmasını hedeflediklerini açıklayan Genel Müdür Genç, hastanenin gerek teknolojik, gerek konforlu ve güvenilir ortamda tedavi sunma olanaklarıyla rakiplerinden farklılaştığını kaydetti.
İhtisas merkezinde kemoterapi ve sanat merkezinin birleştirildiğini kaydeden Genç, "Kanser tedavisinde iyileştirici etkisi bulunan yoga ve müzikle terapi etkinliklerimiz bulunuyor. Çok yakında tiyatro grubumuz da çalışmalarına başlayacak. Hastalarımıza en iyi onkoloji tedavisinin yanı sıra, moral ve motivasyonlarını artıracak aktiviteleri de sunuyoruz" diye konuştu.
'HOUSTON KADAR HASTA ÇEKECEĞİZ'
Memorial Sağlık Grubu olarak Antalya'ya ve sahip oldukları potansiyele inandıklarını kaydeden Uğur Genç, Türkiye'nin bölgesinde sağlık alanında sahip olduğu avantajları şöyle sıraladı:
"Antalya ve İstanbul'un yakın zamanda Houston kadar hasta çeken bir merkez olacağını düşünüyorum. Yakın coğrafyadaki sağlık sistemi nedeniyle sıkıntı yaşayan ve sağlık ihtiyacı olan insanların geleceği en önemli merkezlerden biri Türkiye'dir. İstanbul ve Antalya birer sağlık üssü konumunda. Memorial olarak biz, dünyanın 65 ülkesinden hasta kabul ediyoruz. Bakü, Tiran ve Üsküp'teki ofislerimize ek olarak Erbil'de de bir ofis açmayı planlıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız sayesinde sağlık turizminin çok daha ileri seviyelere taşınacağına olan inancımız tamdır."
Medstar tanıtım toplantısında An-Deva Sağlık Grubu Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karakayalı ise 1995 yılında hizmete açılan grup hastanelerinde, 17 yılda 3 milyon hasta muayenesi yapıldığını söyledi. Karakayalı, "Sağlıkta değişen dinamikler bizi, büyümeye ya da büyüyecek bir yapıyla birleşme noktasına getirdi" dedi.
Konuşmaların ardından, eski adı An-Deva Yıldız Hastanesi olan Medstar Antalya Kanser Merkezi'ne canlı bağlantı yapıldı. 4 bölüme yapılan bağlantıda bölüm başkanları, 22 milyon dolar yatırım öngörülen merkez hakkında bilgi verdi.

Yayın tarihi: 04.07.2012
1389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.